Szeretem a természetes gyógymódokat, sokszor elkerülhetőek a gyógyszerek a segítségükkel. Korábban is írtam már róla, hogy mi milyen egyszerűbb, házi módszereket alkalmazunk megfázás esetén, de most kipróbáltunk egy új vagyis egy réges- régi dolgot. Ez pedig a hagyma pakolás. És, hogy miért is most – hát az történt, hogy a nagylányom a pénteki ovis alvásidőben bedugult orral küzdött. Mivel ezt jelezte az óvó néni is nekem, gondoltam hétvégén ráerősítünk egy kis vitaminra meg egy kis nátha megelőzésre. Este persze már köhögött is, de az orrából nem jött semmilyen váladék. Pedig próbálkoztam én tengervizes orrspray -vel, óránként meg mindennel. Semmi. Viszont most nem akartam gyógyszert adni a köhögésre éjszakára, de jó lett volna ha tudd aludni. Ekkor jutott eszembe, hogy régen nemcsak zsírkötést használtak hanem a hagyma, esetemben a vörös hagyma, jótékony hatását is. Így mellkas pakolást is készítettek belőle, sőt egy fórumon láttam, hogy az anyukák egy része ma is használja. Gondoltam, veszíteni nem veszítünk vele ha kipróbáljuk.
A vörös hagymában B1, B2, C-vitamin és nikotinsav, ezenkívül vas, jód, kálium, kalcium, foszfor, szelén, és cink található. Jellegzetes ízét és illatát kénvegyületek adják. A hagyma összetevői segíthetnek megelőzni a koszorúér-betegséget, a trombózist és egy sor, a szélütéssel és a keringési elégtelenséggel összefüggő állapotot. Jótékonyan hat az emésztésre, mivel fokozza az emésztőnedvek termelődését. A vöröshagyma enyhítheti a megfázás tüneteit, mivel csökkenti az orrdugulást. Illóolajai fellazítják a légutakat befedő nyákos anyagot, és a légutakban lévő mirigyeket bőséges folyadékelválasztásra is késztetik, így a tapadós nyák felhígul.
Baktériumellenes hatását mondhatjuk, hogy évszázadok óta ismerik és a mai kutatások is megerősítették már. A fokhagymát és a vöröshagymát találták a két leghatásosabb baktériumölőnek. Megfigyelések szerint azonban a nyers hagyma erősebben hat, mint a főtt. És akkor jöjjön a mi kis pakolásunk. Egy közepes fej hagymát megpucoltam, és zöldségfacsaró hiányában felaprítottam majd botmixerrel pépesítettem és átnyomkodtam egy szitán így szuper sok friss hagymalevet kaptam. Másnap lereszeltem és úgy nyomtam át a levét szitán úgy is remekül működik. Szóval van egy kis adag hagymalevünk. A gyerkőc mellkasához mérten egy textilpelusból kivágtam egy kis téglalapot. Ezt áztattam a hagymalébe. Egy darab fóliát levágtam és erre terítettem ki a hagymás textilt, kicsit ki lehet nyomkodni,mert különben csak kifolyik a plusz lé az anyagból. A mienk kb.: így nézett ki – persze minden este másikat gyártottunk.
Szóval jöhet a leányzó. Mellkasát vastagon krémeztem shea vajjal, de lehet zsírral vagy zsíros krémmel is. Ez azért fontos, hogy a hagymalé nem bántsa a bőrét. Erre jött a kötésünk, én fóliával nem tekertem külön körbe őt, mert így se mozdult el a szövet, és mert nem akartam, hogy kényelmetlenül aludjon. Erre pedig 3 réteg kicsit feszesebb felsőrészt húztunk. Egyrészt így jó melegen tartottuk a mellkasát és nem mozdult el a kötés sem. Plusz a szobájukba is betettem egy frissen szeletelt hagymát éjszakára. És vártam a csodát.
És jött a csoda, ugyanis egész éjjel egy köhintés sem volt, és másnap is alig alig köhögött, pedig reggel levettük a kötést. Igaz reggelre olyan hagymaszag volt a lakásban főleg a szobájukban, hogy beneveztünk egy extra szellőztetésre, de azt hiszem ez a legkevesebb. 🙂 3 éjszaka csináltuk ezt meg, a köhögése teljesen elmúlt és az orrdugulása is megszűnt. Vagyis a módszert teszteltem és jól működik, legközelebb is használni fogjuk.
És, hogy ha már hagymáztunk gondoltam, én is benevezek egy pakolásba magamnak, merthogy a talpra rakott hagymát is sokan dicsérik. Már nagyon régen rájöttek, hogy a láb és a szervek között közvetlen kapcsolat működik. A lábban körülbelül 7000 neurális végződés található, amelyek közvetlen kapcsolatban állnak a belső szervekkel és az is fontos, hogy a talpban található az összes idegvégződés. Amikor hagymát helyezünk a talpra az segít felszívni a baktériumokat, amelyek így nem tudnak a testben és a szervekben maradni. Vagyis méregtelenítünk kicsit, illetve ezáltal is erősítjük az immunrendszerünket. Sokféle recept kering a neten van aki csak nyers hagymakarikát tesz a zoknijába van aki pépet főz és abból készít krémszerű pakolást – bár tudjuk főzve nem olyan hatásos. Én pedig maradtam a saját hagyma lé verziómnál. És hasonló pakolást késíztettem magamnak mint a leányzónak. Hagyma lében textil, én nem fóliára tettem hanem egy nagyobb sebtapaszra, gondoltam jobban fog tapadni. Tévedtem mert a kicsöpögő hagymalé jól elvette e ragasztó mivoltát. 🙂 Sebaj. Előtte én is shea vajas krémezést csináltam, majd a pakolás, és dupla zokni.
Bár a hagyma illata így nem szökik ki annyira azért reggel egy alapos lábmosás nem árt utána. Nem tudom, hogy mennyit használt – hiszen nem voltam épp beteg de a jó hír, hogy jelenleg sem vagyok az. 🙂 Érdemes kipróbálni ezeket a hagyma pakolásokat, van aki a hajára teszi a fényesebb hajért, van aki szerint a pattanásokra is jó, meg rovarcsípésre. Ezeket sajnos nem tudom megerősíteni, de az biztos, hogy megfázásra nagyon jó az éjszakai köhögésnél pedig a hagymatea tökéletes kiegészítője lehet. Ha tetszett a bejegyzés néz körül, van még pár ötlet a tarsolyomban.
Ha tetszett a bejegyzés nézz körül, van még pár ötlet a tarsolyomban. A megosztást pedig köszönöm.
Ez egy csoda az bisztos en ki probaltam a ket gyerekemen es magamon is mivel nagyon le betegetunk.Fel ora utan a gyerekek mar nem kohogtek.Ajalani tudom barkinek.