Szira

Többrétegű pörgős körszoknya – ami minden kis hercegnőnek jól jön

Akkor folytatom a farsang kapcsán a jelmezvarrásról szóló beszámolómat. Ez az a többrétegű pörgős körszoknya – ami minden kis hercegnőnek jól jön. De komolyan, ez lehet rövidebb vagy hosszabb kivitelben, hercegnő szoknya, vagy pillangó szoknya, vagy tündér szoknya, vagy egyszerűen csak szép és Anyaaaaa nekem is kell szoknya.

És akármilyen hihetetlen, de nagyon könnyen elkészíthető – anyagárban sem kell a csillagos egekre gondolni, és nincs szükség varrógépre sem, a derekánál lévő varrást kézzel is simán meg lehet oldani. Én is úgy készítettem. De akkor lássuk, mi is kell hozzá. Ezen a képen láthatjátok a jobb felső sarokban, hogy a szoknya alapja egy hatalmas kör. Ezt nyolcadoltam, az anyag behajtásával, így kaptam a következő méreteket. A derékrésznél 11-12 cm attól függően ,hogy ívesre vagy egyenesre vágjuk az anyagot. Én javaslom, hogy ívesre vágjuk úgy szebb lesz. Ez a 12 cm a derékrésznél lesz – természetesen ez az eredeti derékrész nyolcada – ami felszorozva hirtelen lehet, hogy soknak tűnik, de mivel gumit fogunk belehúzni és ez fogja beráncolni az anyagunkat, ennyi kell. Az én nagylányom akihez ezt a szoknyát méreteztem, most 110 cm és 17 kg -csak a viszonyítások miatt írtam le. Szóval, a kép többi részén azt látjátok, hogy 3 cm hossz eltérésekkel szabtam ki az anyagokat. 

Az anyagokról annyit, hogy amikor jelmezt varrok akkor engedem, hogy a lányok válasszanak, és természetesen náluk a szín és a csillogás sokkal előbbre való az anyag típusánál. De mivel ez egy jelmez vagy játszós szoknya lesz, nem olyasmi ami a testükre simul és nem fognak hosszú órákat eltölteni benne minden nap, azt hiszem ilyenkor lehet engedni a műszálaknak. A két csillogós anyagom átlátszó, picit hasonlít az organzára és a csipkére is, pontosan nem tudom milyen néven fut, de nagyon megtetszett az anyagboltban a lányoknak és valóban jól is néz ki, még egy kis csillámpor is van rajta. És nem foszlik vágás után ami nagy előny. A két színes anyagom pedig kabátbélés anyag, kicsit fényesek, de műszálasak, vagyis foszlik az aljuk. Ez csak azért fontos, mert az ilyen anyagot fel kell hajtani, de én nem fogom, ugyanis van egy trükköm amivel ezt a varrás folyamatot megúszom. Majd mutatom.

De először is ki kell szabni az anyagot. Én mindenből egy méterrel vettem, egy hosszú szoknyához már lehet, hogy másfél méter is kell. Ha kiszabjuk az anyagot és kiterítjük így kell festenie egy darabnak.

Aztán most jön a varázslat, a kabát bélés anyagot ugyanis nem volt kedvem órákon át tartó felvarrásnak alávetni, mivel műszálas óvatosan el lehet égetni a szélét. Vigyázni kell, én egy kis teamécsest gyújtottam meg és 10 perc alatt megvoltam a művelettel. 

 

Ezután szépen egymáshoz illesztettem a darabokat és a derekánál összeférceltem, hogy ne csússzon el. Már kezd alakulni:

A derékrésznél befele hajtottam kb.: 2 -3 centiméternyit, és szépen oda varrtam, a végén hagytam 1 cm rést, itt húztam bele a nadrág gumit,és varrtam is el.

Kiterítve:

Forgásnál csodásan felperdül, van szép tartása is, és igazán egyedi lett. Ehhez készítettem neki egy felsőrészt is a pillangós jelmezhez, ezt később megmutatom. Addig is bátran vágjatok bele, egy ilyen szoknyácskába. Lehet a rétegek számát csökkenteni vagy növelni tetszés szerint, mint ahogy a hosszúságát is lehet variálni.

Érdekel a pillangószárny készítése? Nézd meg itt.

Érdekel a katica szárny készítése? Nézd meg itt.

Érdekel a maszk készítése? Nézd meg itt.

Ha tetszett a bejegyzés néz körül, van még pár ötlet a tarsolyomban.

 

Ha tetszett a bejegyzés nézz körül, van még pár ötlet a tarsolyomban. A megosztást pedig köszönöm.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!