Az idén kicsit besokalltam a bolti áraktól. Lehet velem van baj amiért nehezen követem az árak emelkedését de egy adventi naptár ami kb 100g sima csokoládét tartalmaz (táblásan véve ekkora adag milka kb. 300ft) kerül majd 5-600 ft-ba. Ha már szeretnék klassz mesefigurát is látni a papíron akkor 1-1500ft között mozog az ára. De ha netán játékot is szeretnék akkor már 12-20 000 ft az ára, és nincs is benne túl értelmes játék. Szóval úgy döntöttem itt az ideje felcsapni az internetet, és körülnézni, hol milyen DIY adventi naptárat látok. Találtam is jó párat, van ami kevésbé könnyen megvalósítható, van amihez több alapanyagot kell beszerezni, és vannak egészen könnyen elkészíthetőek is.
A lányaimmal nekünk egy ilyen óriás szaloncukrokra hasonlító adventi naptárra esett a választásunk. Ez nemcsak praktikus, mert ha jól bontod akkor több évig is felhasználható, de mutatós is. A hozzávalók nagyrészt megtalálhatóak otthon, így költséghatékony is mert kevés alapanyagra kell beruházni, és természetesen azzal töltöm amivel én szeretném. Ráadásul egy darab elkészítése, ha igazán csak ezzel foglalkozol kb.: óra.
Akkor lássuk is mire lesz szükséged hozzá.
24 db WC papír gurigára
1 ív csomagoló papírra
ragasztópisztolyra, és celluxra
nyomtatott sorszámokra
szalagra
díszítő elemekre -ha akarod
kevés karton
belevaló töltelékre.
Kezdésnek kell 24 db kb 15 cm * 35 cm es csíkot vágnunk a csomagoló papírból.
Ha megvagyunk vele akkor ragasztópisztollyal egy csíkot ragasztózunk a gurigánkra majd hozzáillesztjük a csomagoló papírt körülbelül középtájékon.
ragasztjuk
Én a másik oldalát celluxal rögzítettem így feszesre tudtam húzni a csomagoló papírt de lehet azt is ragasztó pisztolyozni, kinek, hogy kényelmes. A végén sok ilyen hengert kell kapnunk. Pontosan 24 et.
Kb 8-10 cm szélességben vágjuk a kartont, ha nincs elég hosszú kartonunk akkor többet ragasszunk össze, arra figyeljünk, hogy mindkét irányból ragasszuk le a celluxal. Ez a karton lesz a hátulja a naptárunknak hosszra kb 110-120 cm körül számoljatok. Erre a kartonra egyesével felragasztjuk minél pontosabban egymás fölé a hengereinket. Én itt is ragasztó pisztolyt használtam. Arra érdemes figyelni, hogy ha mintás apapírunk akkor a hóember majd ne fejjel lefelé legyen meg össze vissza hanem forgassuk őket egy irányba a ragasztás előtt. Itt még csak összekészítettem a ragasztáshoz:
Itt pedig már mind a 24 darabot felragasztottam.
Mutatom hátulról is:
Ami fontos a tetején jó ha marad 10-20 cm és kartoncsíkunk erre tudunk akasztós részt tenni, vagy dekorálhatjuk kedvünk szerint. Rákerülhet a gyermek neve, vagy egy kivágott minta. Mi fenyőfát készítettünk és a karton és a kartonfenyőfa közé ragasztottuk az arany szövet szalagot, ami akasztóként szolgál a naptáron.
Az egyik szélét a kiválasztott szalaggal el lehet kezdeni elkötni, ehhez némi segítség. a szalagból elég kb 30 cm eset levágni, ezzel kényelmes kötözni és a végét szépen lehet ollóval pöndöríteni. Érdemes kb. ugyanazon a helyen megkötni kb 8 cm-re a szélétől, hogy valamennyire egyforma legyen. Nem lesz tökéletes, de az szerintem egyáltalán nem baj.
A számokat és sima papírra nyomtattam egy excel-ből, és celuxszal igyekeztem középtájékon felragasztani.
Most már csak meg kell tölteni. Íme pár ötlet ami bele is fér. Sajnos a focis kártya és a kis dobozos szőlőcukor nem fog beleférni de azért még így is sok apróságot beletehetünk. Ami nem fér bele de nagyon szeretnénk azt tartsuk magunknál egy dobozban a naptárba pedig egy kis kártyára írjuk fel, így amikor a gyerkőc odaér a kártyával kiválthatja nálunk. Vagy simán adjuk oda neki a mikuláscsomaggal együtt 🙂
Na szóval akkor mi is fér bele. Szaloncukor például meg még rengeteg minden, zokni, csokiszelet, toll, ceruza, karkötő, hajgumi, nyaklánc, rágó, tictac,nyalóka, baba ruha, apró figurák,kisautó vagy törpök, pónik, kinek mi. 🙂
Ezután már igazán nincs más teendő mint bekötni a másik végét is az óriás szaloncukroknak, és találni egy olyan felületet a lakásban ahol nincs nagyon útban a következő 4 hétben:) Nehezítés ha két gyerkőc van mint nálam, de megoldottuk a szobaajtón pont elfér. És még egy hasznos tipp. Kibontáskor csak az egyik végén vágjátok el a szalagot és így a naptár csomagolása aránylag épségben megúszhatja. Másik tippem, hogy ha a ragasztást nem érzitek eléggé stabilnak, akkor celluxszal az elejét hosszában óvatosan ragasszátok át, nehogy a megtöltött dobozkák egyszer csak lepotyogjanak.
Nem baj ha nem lesz tökéletes, hiszen a karácsony, az ünnep és az adventi várakozás sem a tökéletességről szól, hanem a szeretetről. Az együtt töltött időről amit a gyermekek számára az apró meglepetések tesznek igazán emlékezetessé és vidámmá.
Ha tetszett a bejegyzés nézz körül, van még pár ötlet a tarsolyomban. A megosztást pedig köszönöm.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: